אוטודטא אונליין


במאה הקודמת היו רוב בעלי המקצוע בענף הרכב בישראל או לא משתמשים או מתביישים להשתמש בספרות טכנית. אלו שלא השתמשו בספרות הטכנית, או שלא ידעו אנגלית טכנית או שלא היו מוכנים לשלם עבורה. היו כאלה שחשבו שלהשתמש בספרות טכנית תגרום ללקוחות להבין שהם לא יודעים את המקצוע. כיום, כמעט ולא ניתן לתקן שום רכב ללא ספרות טכנית וללא הוראות יצרן הרכב, מרכזי השרות (מוסכי השרות) של היבואנים הבינו זאת עקב דרישת יצרני הרכב. המוסכים המורשים ע"י משרד התחבורה לא מחויבים ע"י אף אחד להשתמש בהוראות היצרן ולכן, הם לא רוכשים ספרות טכנית עבור אותם הרכבים שנכנסים לתיקון במוסך, גם מרכזי השרות של היבואן שרגילים לתקן את הרכב באמצעות המידע הטכני של היצרן, אינם רוכשים מידע טכני של רכבים שנכנסו למוסך ושאינם של היצרן שהם מייצגים.

בעולם הבינו המוסכים שעלות רכישת מידע טכני היא הוצאה זניחה עבור המידע שאתה מקבל ושמקטין את זמן התיקון, מונע החלפת חלקים שלא לצורך ומגדיל את הרווח למוסך. עקב ריבוי העדכונים של יצרני הרכב, הבינו היצרנים שיותר זול להם לעבור מספרים ודיסקים למידע אונליין באינטרנט ולכן, כל יצרני הרכב עוברים ועברו להספקת מידע טכני לכל העולם דרך האינטרנט און ליין. בעולם ישנם מספר חברות מובילות המתמחות באספקת מידע טכני למוסכים. בישראל רוב המוסכים שאינם מורשים משתמשים בתוכנת האוטודאטא.
בעבר המידע הטכני הגיע רק בספרים ובשנים האחרונות המידע מגיע על גבי תקליטורים. רק אחוזים בודדים מהתקליטורים נקנים בכסף והרוב מועתק דרך תוכנות פריצה באינטרנט או נקנה במחירים אפסיים מאתרים רוסים או סינים, ברור שמידע זה אינו חוקי ומוסך עלול לשלם יום אחד ביוקר על שימוש בתוכנה ללא רישיון, מועתקת ולא חוקית.

בכדי להגן על המידע, לספק מידע מהימן ומעודכן יותר החלו רוב חברות המידע לעבור לאספקת המידע אך ורק דרך האינטרנט בשיטת האונליין כפי שיצרני הרכב עושים. חברת אוטודאטא למשל, מספקת מידע נוסף דרך האינטרנט, מידע זה היא לא מספקת דרך בספרות או על גבי התקליטור. אין ספק שמוסך העוסק בתיקוני רכב בכלי רכב חדשים (עד 10 שנים על הכביש) ימצא מידע טכני שימושי שיצדיק רכישה של התוכנה בכל שנה.
בעמודים הבאים אנו נפרט בקצרה את כל המידע שניתן למצוא בתוכנת האוטודאטא אונליין, אנו מקווים שחשיפת פירוט המידע לכלל המוסכים תגרום לשינוי המיוחל והמוסכים יבינו שמידע עולה כסף ושאותו ניתן לגבות מהלקוח ואז כל הצדדים מרוויחים: זמן התיקון מתקצר, מונעים החלפת חלקים שלא לצורך, מונעים תביעות עקב תיקונים לא מקצועיים ומגדילים את הרווח למוסך.

לכניסה למערכת אוטודאטא


לחץ כאן

AUTODATA ONLINE3 - לחץ על התמונה להסבר נוסף

  תכנות מפתחות נהלי איפוס נורת שירות  תזמון גלגלי שיניים  שרשראות תזמון רצועות תזמון  מידע טכני 
        מידות צמיגים ולחצים  קודי תקלות כיוון גלגלים  זמני טיפולים   איורי טיפולים שגרת טיפולים
           

 

 מערכות מניעת
נעילת בלם
כריות אוויר  איתור תקלות
מערכות ניהול מנוע 
מידע על פינים
מערכות ניהול מנוע 
בדיקת רכיבים
מערכות ניהול מנוע 
חוזרים טכניים
ותיקונים ידועים 
           


 מערכות מעקב 
לחץ בצמיגים
 אבחון מונחה  זיהוי מנורות 
אזהרה קדמיות
שרטוטי חיווט   מיקום רכיבים מיזוג אוויר 
           
    טיפול אחרי
פליטה - דיזל 
 הוראות החלפת
מצמד
 ניתוק וחיבור מצבר בלם חנייה אלקטרוני 
           
   
כל התמונות באדיבות AUTODATA