סיור בברלין

הסיור במרכז מרצדס החדיש והגדול מסוגו בברלין ובמרכז לשיפוצים רכבים קלסיים ורכבי יוקרה בברלין היה חלק מסיור שערכנו גם בברלין בתאריכים 17 עד 20 בדצמבר 2010.

השנה ערכנו במסגרת קבוצת טכנולוגיה סיור מקצועי מאד מיוחד בברלין. ראשית חיכה לנו מזג אוויר מושלג וקר  (עד מינוס 11 מעלות מתחת לאפס), להפתעותינו, הגרמנים ממשיכים לעבוד, לטייל ולבלות כאילו כלום לא קרה ולכן, שום דבר לא נפגם בסיור שלנו. ביקרנו במרכז המדהים של מרצדס בברלין,

קישור לאתר של מרכז מרצדס לחץ כאן.

כמו כן, ביקרנו במרכז שיפוצים, תצוגה ומכירה של רכבים קלסיים ורכבי יוקרה הממוקם בברלין,

קישור לאתר של מרכז השיפוצים ורכבים קלאסיים לחץ כאן.

השילוב של הסיור המקצועי בברלין וסיור בעיר עצמה שנחשבת כאחת הערים המרתקות באירופה, במיוחד לעם היהודי. הפך את הנסיעה הקבוצתית לגרמניה לחוויה מיוחדת. למרות שמטרת הנסיעה היתה סיור מקצועי ייחודי זה, שני חלקים השפיע עלינו בטיול זה בעיקר: 1. השלג שירד עלינו וכיסה את כל ברלין, הנחלים והאגמים הקפואים.  2. יום הדרכה על "בברלין היהודית" לפני תחילת מלחמת העולם השנייה. את ההדרכה העבירה לאה הרשר מחברת ברלין טורס (Berlin Tours) – אתר הבית של החברה: http://www.berlintoursleah.com

ממדינת ישראל יוצאות קבוצות כל שנה לפולין לביקור במחנה ההשמדה אושוויץ, שם רואים המבקרים את הפיתרון הסופי שניסו הנאצים לעשות ליהודים. בברלין ראינו כיצד הכול התחיל, איך ואיפה הנאצים תכננו את הפיתרון הסופי. אין ספק שכל יהודי וכל ישראלי חייבים לבוא לברלין ולעבור את החוויה שעברנו כולנו.

אני, חנוך גרינברג, באופן אישי החלטתי לעשות מאמץ ולנסות בכל שנה להוציא קבוצה הקשורה לענף הרכב לסיור מקצועי במרכז מרצדס החדיש והגדול מסוגו בברלין ובמרכז לשיפוצים רכבים קלסיים ורכבי יוקרה בברלין ובנוסף, לעבור את החוויה הקשה והחשובה של יום הדרכה על "ברלין היהודית" לפני מלחמת העולם השנייה. הסיור חשוב לכל יהודי ולכל אזרחי מדינת ישראל, בכדי שנשמור על אחדותנו ועל המדינה שלנו.