סיור ברומניה

במהלך חודש אוקטובר 2011 בפעם השנייה יצאו קבוצת בעלי מוסכים ושמאים במסגרת קבוצת טכנולוגיה להשתלמות בפוליטכניקה של בוקרשט (הטכניון של בוקרשט) בפקולטה של הנדסת הרכב, את פנינו קיבל דיקן האוניברסיטה, ואת ההשתלמות העבירו שני מרצים, בניהם מרכז מגמת מעבדת כשל מתכות וחלקי מנועים. בסוף ההשתלמות קיבלו המשתתפים תעודת השתלמות. הפעם התרכזו המרצים בהסברים הקשורים באיתור כשלים וסדקים בחלקי מנוע, ראשי מנוע ובוכנות, בנוסף, הציגו בפנינו את מבחר השיטות והציוד לאיתור כשלים אלו.

בנוסף להשתלמות זו ביקרו חברי הקבוצה בערים שונות ברומניה, כשהדגש היה ביקור במספר בתי כנסת ששרדו את מלחמת העולם השנייה, החלק היהודי של הטיול היה מרגש מאד היות ולחלק  מחברי הקבוצה יש היסטוריה רומנית של המשפחה בערים שעברנו בהם, כמו כן השתתפנו בטקס זיכרון לנרצחי השואה בעיר טורגומורש.

כמו בסיור הקודם, חברי הקבוצה לא הצליחו להבין כיצד העם הרומני שבממוצע מרוויח כמאתיים יורו בחודש מצליח להחזיק מכוניות חדשות, ומתקן אותם במוסכים חדישים ביותר אותם ראינו במהלך הסיור ומהיכן הכסף, לבניית הבתים הפרטיים החדישים והגדולים שמפוזרים בכל הערים והישובים הקטנים ברומניה? כנראה תעלומה זו תישאר ללא מענה לפחות עד הביקור הבא שלנו ברומניה.

תמונות של חלק מחברי הקבוצה מביקורנו האחרון:

בהשתלמות בפוליטכניקום
בארמון של צ'אושסקו בבוקרשט
ביציאה מהעיר פייטרה ניימץ
בכיכר השואה בעיר טארגו-מורש

במעבדה בפוליטכניקום
בעמק ההולט
הגברים בגשר השקרנים בעיר סיביו
הנשים בגשר השקרנים בעיר סיביו

מחכים לפיקניק
סיור בעיר בוקרשט
סיור בעיר הולדתו של דרקולה - סיגישוארה
קבלת פנים בעיר פוקשאן