מערכת סיוע לראיית לילה (Night View Assist)


אורות נסיעה (אור מעבר) מאפשרים ראיה בלילה למרחק של כ - 40 מטר. לעיתים קרובות מכשולים וסכנות נראים מאוחר מדי, במיוחד בתאורה חלשה או בחשכה מוחלטת.   אורות הנסיעה הגבוהים (אור דרך) מאירים למרחק גדול יותר ולשטח גדול יותר, אך הם מסנוורים את התנועה הבאה ממול ולכן, הם נמצאים בשימוש של 15 אחוז מדרכי הנסיעה. הסיכון לתאונות דרכים גבוה באופן משמעותי בלילה מאשר ביום. כמעט 50 אחוז של כל התאונות הרציניות קורות בלילה או לקראת בו החשכה, אף על פי שרק חמישית מסך הנסיעות מתקיימות בלילה.

התמונה באדיבות חברת "Bosch"

ראות טובה פירושה נהיגה בטוחה

חברת BOSCH  פיתחה פיתרון המאפשר ראות טובה יותר לנהיגה בלילה. מערכת סיוע לראיית לילה (Night View Assist), המערכת משתמשת בטכנולוגיה של גלאי אינפרא אדום לשיפור טווח הראיה של הנהג בחושך. בחלק הקדמי של הרכב ישנם שני פנסים המאירים את הדרך באור בלתי נראה לאדם, על השמשה ישנה מצלמה המסוגלת לצלם סוג זה של תאורה אינפרא אדומה, ולהציג על לוח המחוונים בצבעי שחור לבן את כל מה שקורה מלפני הרכב.

הנהגים הנוהגים בלילה בדרכים יכולים באמצעות המערכת החדשה לראות עד למרחק של 150 מטר ולכן, הם יכולים לגלות מוקדם יותר, מצבים קריטיים ולהגיב אליהם מהר יותר. ולכן, נהיגה בלילה נהפכה לבטוחה יותר. מערכת ראיית הלילה של BOSCH נועדה להקטין את תאונות הדרכים ע"י תמיכה יקרת ערך לנהגים הנוהגים בחושך, היא מגדילה את הבטיחות והנוחות בנהיגה בכבישים.

התמונה באדיבות חברת "Bosch"

מערכת עזר לראיית לילה של חברת BOSCH נכנסה לייצור סידרתי ברכבי היוקרה של מרצדס בדגמי S-CLASS. המערכת תהייה בעתיד הקרוב זמינה גם בשאר הדגמים.

השימוש במצלמת וידאו במערכת עזר לראיית לילה אפשרה לשפר את בטיחות הנהיגה ע"י תוספת מערכות עזר לאזהרה של יציאה מנתיב הנסיעה או זיהוי תמרורים בנתיב הנסיעה.

סרטון הדגמה של המערכת